TNPW0603232RBHEA
Mfr.Part #
TNPW0603232RBHEA
Description
RES 232 OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
232Ohms
Published :
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW0603232RBHEA
Vishay / Dale TNPW0603232RBHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 232Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C