TNPW0603232RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603232RBETA
Description
RES 232 OHM 0.1% 1/10W 0603
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Width :
838.2μm
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
232Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1.6002mm
Published :
Voltage - Rated :
75V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height :
558.8μm
Case Code (Imperial) :
Series :
TNPW
Case Code (Metric) :
Feature :
Military
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW0603232RBETA
Vishay / Dale TNPW0603232RBETA
TNPW Series, Thin Film, 232Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C