TNPW0603232RBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603232RBEEN
Description
RES 232 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
232Ohms
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Depth :
850μm
Voltage - Rated DC :
100V
Supplier Device Package :
Width :
800μm
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Published :
Military Standard :
Not
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Height :
558.8μm
Max Power Dissipation :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW0603232RBEEN
Vishay / Dale TNPW0603232RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 232Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C