TNPW0603232RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603232RBEEA
Description
RES 232 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Contact Plating :
Tin
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
232Ohms
Width :
800μm
Voltage - Rated DC :
50V
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
558.8μm
Tolerance :
±0.1%
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.6002mm
Datasheets
TNPW0603232RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603232RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 232Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C