TNPW0603232RBECN
Mfr.Part #
TNPW0603232RBECN
Description
RES 232 OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Resistance :
232Ohms
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW0603232RBECN
Vishay / Dale TNPW0603232RBECN
TNPW Series, Thin Film, 232Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C