TNPW0603232KBETA
Mfr.Part #
TNPW0603232KBETA
Description
RES 232K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Feature :
Military
Resistance :
232kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
0603 (1608 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Height :
558.8μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Width :
838.2μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603232KBETA
Vishay / Dale TNPW0603232KBETA
TNPW Series, Thin Film, 232kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C