TNPW0603232KBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603232KBEEN
Description
RES 232K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
730
In Stock :
730
2
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
75V
Radiation Hardening :
No
Resistance :
232kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
100mW
Series :
TNPW e3
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
1608
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Width :
838.2μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height :
558.8μm
Datasheets
TNPW0603232KBEEN
Vishay / Dale TNPW0603232KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 232kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C