TNPW0603232KBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603232KBEEA
Description
RES 232K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
850μm
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
63mW
Length :
1.6mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Resistance :
232kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW0603232KBEEA
Vishay / Dale TNPW0603232KBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 232kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C