TNPW0603232KBECN
Mfr.Part #
TNPW0603232KBECN
Description
RES 232K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.1%
Published :
Resistance :
232kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW0603232KBECN
Vishay / Dale TNPW0603232KBECN
TNPW Series, Thin Film, 232kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C