TNPW060322R9BEEN
Mfr.Part #
TNPW060322R9BEEN
Description
RES 22.9 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
22.9Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW060322R9BEEN
Vishay / Dale TNPW060322R9BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.9Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C