TNPW060322R9BEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060322R9BEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 22.9 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Composition :
Thin Film
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistance :
22.9Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Height :
558.8μm
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Width :
838.2μm
Series :
TNPW e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW060322R9BEEA
Vishay / Dale TNPW060322R9BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.9Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C