TNPW060322R6FHTA
Mfr.Part #
TNPW060322R6FHTA
Description
RES 22.6 OHM 1% 1/10W 0603
Feature :
Military
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Published :
Resistance :
22.6Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060322R6FHTA
Vishay / Dale TNPW060322R6FHTA
TNPW Series, Thin Film, 22.6Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C