TNPW060322R6BEEA
Mfr.Part #
TNPW060322R6BEEA
Description
RES 22.6 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tape and Reel (TR)
Height :
558.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
TNPW e3
Width :
838.2μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Resistance :
22.6Ohms
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
21 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060322R6BEEA
Vishay / Dale TNPW060322R6BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.6Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C