TNPW060322R1FHTA
Mfr.Part #
TNPW060322R1FHTA
Description
RES 22.1 OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
22.1Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW060322R1FHTA
Vishay / Dale TNPW060322R1FHTA
TNPW Series, Thin Film, 22.1Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C