TNPW060322R1DHTA
Mfr.Part #
TNPW060322R1DHTA
Description
RES 22.1 OHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
22.1Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Voltage - Rated DC :
75V
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
TNPW060322R1DHTA
Vishay / Dale TNPW060322R1DHTA
TNPW Series, Thin Film, 22.1Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C