TNPW060322R1DEEA
Mfr.Part #
TNPW060322R1DEEA
Description
RES 22.1 OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
22.1Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Tin
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060322R1DEEA
Vishay / Dale TNPW060322R1DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.1Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C