TNPW060322R1BEEA
Mfr.Part #
TNPW060322R1BEEA
Description
RES 22.1 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
850μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1.6002mm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
22.1Ohms
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Height :
558.8μm
Published :
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
75V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
TNPW060322R1BEEA
Vishay / Dale TNPW060322R1BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.1Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C