TNPW060322R0FHTA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060322R0FHTA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 22 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
22Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Military
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
TNPW
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power Rating :
100mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Working Voltage :
75V