TNPW060322R0FEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060322R0FEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 22 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
13 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Resistance :
22Ohms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
TNPW060322R0FEEA
Vishay / Dale TNPW060322R0FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C