TNPW060322R0BEEA
Mfr.Part #
TNPW060322R0BEEA
Description
RES 22 OHM 0.1% 1/10W 0603
0603 (1608 Metric)
Width :
838.2μm
Military Standard :
Not
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
22Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Depth :
850μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height :
558.8μm
Max Power Dissipation :
100mW
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6002mm
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW060322R0BEEA
Vishay / Dale TNPW060322R0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C