TNPW060322K9BETA
Mfr.Part #
TNPW060322K9BETA
Description
RES 22.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
22.9kOhms
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060322K9BETA
Vishay / Dale TNPW060322K9BETA
TNPW Series, Thin Film, 22.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C