TNPW060322K9BEEA
Mfr.Part #
TNPW060322K9BEEA
Description
RES 22.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Resistance :
22.9kOhms
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
50V
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Height :
558.8μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Pins :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
838.2μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6002mm
Datasheets
TNPW060322K9BEEA
Vishay / Dale TNPW060322K9BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C