TNPW060322K6FHTA
Mfr.Part #
TNPW060322K6FHTA
Description
RES 22.6K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
22.6kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Military
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW060322K6FHTA
Vishay / Dale TNPW060322K6FHTA
TNPW Series, Thin Film, 22.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C