TNPW060322K6FHEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060322K6FHEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 22.6K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
TNPW e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Depth :
850μm
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Number of Terminations :
2
Resistance :
22.6kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060322K6FHEA
Vishay / Dale TNPW060322K6FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C