TNPW060322K6FETA
Mfr.Part #
TNPW060322K6FETA
Description
RES 22.6K OHM 1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Resistance :
22.6kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060322K6FETA
Vishay / Dale TNPW060322K6FETA
TNPW Series, Thin Film, 22.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C