TNPW060322K6DETA
Mfr.Part #
TNPW060322K6DETA
Description
RES 22.6K OHM 0.5% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.5%
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
22.6kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW060322K6DETA
Vishay / Dale TNPW060322K6DETA
TNPW Series, Thin Film, 22.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C