TNPW060322K6BYEA
Mfr.Part #
TNPW060322K6BYEA
Description
RES 22.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Resistance :
22.6kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
1 (Unlimited)
Published :
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060322K6BYEA
Vishay / Dale TNPW060322K6BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C