TNPW060322K6BXEN
Mfr.Part #
TNPW060322K6BXEN
Description
RES 22.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
100mW
Resistance :
22.6kOhms
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060322K6BXEN
Vishay / Dale TNPW060322K6BXEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C