TNPW060322K6BXEA
Mfr.Part #
TNPW060322K6BXEA
Description
RES 22.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
22.6kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW060322K6BXEA
Vishay / Dale TNPW060322K6BXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C