TNPW060322K6BHEA
Mfr.Part #
TNPW060322K6BHEA
Description
RES 22.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
22.6kOhms
Contact Plating :
Tin
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060322K6BHEA
Vishay / Dale TNPW060322K6BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C