TNPW060322K6BETA
Mfr.Part #
TNPW060322K6BETA
Description
RES 22.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
2
Length :
1.6002mm
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
838.2μm
Feature :
Military
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Termination :
SMD/SMT
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Case Code (Metric) :
Resistance :
22.6kOhms
Height :
558.8μm
Datasheets
TNPW060322K6BETA
Vishay / Dale TNPW060322K6BETA
TNPW Series, Thin Film, 22.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C