TNPW060322K6BEEN
Mfr.Part #
TNPW060322K6BEEN
Description
RES 22.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
100V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
75V
Tolerance :
±0.1%
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
22.6kOhms
Supplier Device Package :
Case Code (Imperial) :
Length :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
100mW
Thin Film
Published :
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
558.8μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Width :
800μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW060322K6BEEN
Vishay / Dale TNPW060322K6BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C