TNPW060322K6BEEA
Mfr.Part #
TNPW060322K6BEEA
Description
RES 22.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
22.6kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
50V
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
75V
Length :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
REACH SVHC :
Unknown
Case Code (Imperial) :
Width :
838.2μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Depth :
850μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Published :
Military Standard :
Not
Contact Plating :
Tin
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Weight :
2.012816mg
Ratings :
AEC-Q200
Height :
558.8μm
Datasheets
TNPW060322K6BEEA
Vishay / Dale TNPW060322K6BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C