TNPW060322K6BECN
Mfr.Part #
TNPW060322K6BECN
Description
RES 22.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
75V
Length :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Width :
800μm
Power Rating :
100mW
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Series :
TNPW
Resistance :
22.6kOhms
Datasheets
TNPW060322K6BECN
Vishay / Dale TNPW060322K6BECN
TNPW Series, Thin Film, 22.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C