TNPW060322K3BHEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060322K3BHEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 22.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Resistance :
22.3kOhms
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
TNPW060322K3BHEA
Vishay / Dale TNPW060322K3BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C