TNPW060322K3BETA
Mfr.Part #
TNPW060322K3BETA
Description
RES 22.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Resistance :
22.3kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060322K3BETA
Vishay / Dale TNPW060322K3BETA
TNPW Series, Thin Film, 22.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C