TNPW060322K1FHTA
Mfr.Part #
TNPW060322K1FHTA
Description
RES 22.1K OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Tolerance :
±1%
Resistance :
22.1kOhms
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW060322K1FHTA
Vishay / Dale TNPW060322K1FHTA
TNPW Series, Thin Film, 22.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C