TNPW060322K1FHEA
Mfr.Part #
TNPW060322K1FHEA
Description
RES 22.1K OHM 1% 1/10W 0603
13 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Depth :
850μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
22.1kOhms
Supplier Device Package :
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Length :
1.6mm
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW060322K1FHEA
Vishay / Dale TNPW060322K1FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C