TNPW060322K1FETA
Mfr.Part #
TNPW060322K1FETA
Description
RES 22.1K OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
22.1kOhms
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
No
Published :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060322K1FETA
Vishay / Dale TNPW060322K1FETA
TNPW Series, Thin Film, 22.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C