TNPW060322K1DHTA
Mfr.Part #
TNPW060322K1DHTA
Description
RES 22.1K OHM 0.5% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Resistance :
22.1kOhms
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060322K1DHTA
Vishay / Dale TNPW060322K1DHTA
TNPW Series, Thin Film, 22.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C