TNPW060322K1BHEA
Mfr.Part #
TNPW060322K1BHEA
Description
RES 22.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
22.1kOhms
Power Rating :
100mW
Radiation Hardening :
No
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW060322K1BHEA
Vishay / Dale TNPW060322K1BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C