TNPW060322K1BETA
Mfr.Part #
TNPW060322K1BETA
Description
RES 22.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Military
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
558.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
75V
Resistance :
22.1kOhms
Series :
TNPW
Published :
Length :
1.6002mm
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Width :
838.2μm
Max Power Dissipation :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW060322K1BETA
Vishay / Dale TNPW060322K1BETA
TNPW Series, Thin Film, 22.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C