TNPW060322K1BEEN
Mfr.Part #
TNPW060322K1BEEN
Description
RES 22.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
22.1kOhms
Voltage - Rated DC :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
558.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Metric) :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
100mW
Width :
838.2μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6mm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
TNPW060322K1BEEN
Vishay / Dale TNPW060322K1BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C