TNPW060322K1BEEA
Mfr.Part #
TNPW060322K1BEEA
Description
RES 22.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
3
In Stock :
3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
22.1kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
0603
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6mm
Contact Plating :
Tin
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Published :
2014
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
50V
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Mount :
Surface Mount
Depth :
850μm
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
75V
REACH SVHC :
Unknown
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Thin Film
Military Standard :
Not
Width :
838.2μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height :
450μm
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW060322K1BEEA
Vishay / Dale TNPW060322K1BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C