TNPW060322K0FHTA
Mfr.Part #
TNPW060322K0FHTA
Description
RES 22K OHM 1% 1/10W 0603
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
22kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060322K0FHTA
Vishay / Dale TNPW060322K0FHTA
TNPW Series, Thin Film, 22kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C