TNPW060322K0FHEA
Mfr.Part #
TNPW060322K0FHEA
Description
RES 22K OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1.6mm
Resistance :
22kOhms
Military Standard :
Not
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW e3
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Depth :
850μm
Datasheets
TNPW060322K0FHEA
Vishay / Dale TNPW060322K0FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C