TNPW060322K0DETA
Mfr.Part #
TNPW060322K0DETA
Description
RES 22K OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
22kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Thin Film
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW060322K0DETA
Vishay / Dale TNPW060322K0DETA
TNPW Series, Thin Film, 22kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C