TNPW060322K0BHEA
Mfr.Part #
TNPW060322K0BHEA
Description
RES 22K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
22kOhms
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060322K0BHEA
Vishay / Dale TNPW060322K0BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C