TNPW060322K0BETA
Mfr.Part #
TNPW060322K0BETA
Description
RES 22K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
22kOhms
Series :
TNPW
Radiation Hardening :
No
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6002mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Power Dissipation :
100mW
Feature :
Military
Power Rating :
100mW
Width :
838.2μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
558.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW060322K0BETA
Vishay / Dale TNPW060322K0BETA
TNPW Series, Thin Film, 22kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C