TNPW060322K0BEEA
Mfr.Part #
TNPW060322K0BEEA
Description
RES 22K OHM 0.1% 1/10W 0603
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Number of Pins :
2
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Weight :
2.012816mg
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Military Standard :
Not
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
22kOhms
Power Rating :
63mW
Depth :
850μm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Width :
838.2μm
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Imperial) :
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Tin
Series :
TNPW e3
Length :
1.6mm
Height :
558.8μm
Datasheets
TNPW060322K0BEEA
Vishay / Dale TNPW060322K0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C